foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Testovanie detí

Dôležité informácie o testovanie detí

Žiaci sa v budúcnosti stále viac budú stretávať s testovaním. Určite ich zastihne monitor z anglického jazyka v deviatej triede a pravdepodobne už aj test v strede primárneho vzdelávania medzi štvrtým a piatym ročníkom ZŠ. Dobrá správa pre rodičov je, že na testy sa dá dobre pripraviť. Okrem samotného jazyka sú dôležité rôzne tipy a triky, čo v danej testovej úlohe treba robiť a čomu sa naopak vyvarovať. Žiaci budú ľahšie zvládať vypäté situácie.

Ako fungujú testovacie organizácie

Testovacie spoločnosti ponúkajú rôzne typy testov a k nim certifikáty. Dôležité je rozpoznanie certifikátov napr. našim Ministerstvom, školami v zahraničí, atď. Jedna z najznámejších testových spoločností, Cambridge ESOL, ponúka 3 testy pre deti na prvom stupni ZŠ - CYLET (Cambridge Young Learners Tests) - Starters, Movers a Flyers. Tu je odkaz na najnižšiu úroveň Starters: Cambridge ESOL Starters

Testovanie v našom programe

V každej lekcie je časť, v ktorej sa venujeme práve príprave na CYLET viď dole. Sú to typy testových úloh, ktoré sa objavujú na skoro všetkých testoch spoločností, ktoré poskytujú certifikáty o úrovni zvládnutia anglického jazyka. Naši lektori Vás budú informovať, ako Vaše dieťa napreduje v oblasti testovania.